Inteligentní matrace – zlepší zdraví, odhalí nevěru

Smart technologie nejsou v našich domácnostech žádnou novinkou. Své místo si již delší dobu nacházejí iv matracích, a to v různých podobách s různými funkcemi.

Zatímco některé jsou považovány za skvělý nápad, který může zlepšit naše zdraví, jiné pobuřují a zvedají hlasy kritiků, kteří by je nejraději dostali pryč z trhu. Výrobci inteligentních matrací totiž občas přicházejí se šokujícími nápady, které potvrzují, jakou dvousečnou zbraní jsou moderní technologie.

Žádné proleženiny

Japonci jsou známí průkopníci technologických novinek, což potvrdila i společnost Molten Corp. Ta představila několik druhů zdravotnických matrací. Leios nebo Amanda, které jsou účinné hlavně proti proleženinám. Vzduchové buňky zabudované v matraci jsou totiž na základě monitorování polohy těla, délky spánku, doby probuzení nebo odchodu z postele schopny regulovat polohu matrace, což pomáhá méně mobilním osobám před proleženinami.

Konec chrápání

Regulovat polohu podle potřeby dokáže i matrace Tempur-Pedic od společnosti Tempur Sealy International. Ten se ale neorientuje na ochranu před křečemi a proleženinami, ale bojuje proti chrápání. Díky senzorům, které okamžitě zachytí zvuk chrápání, se matrace sama od sebe aktivuje a upraví do optimální polohy. Pomocí mobilní aplikace zároveň každé ráno poskytne majiteli informace o kvalitě spánku, případně i podá rady, jak jej zlepšit.

Nevěra odhalená

Role matrace Smarttress, uvedené na trh španělskou firmou Durmet, se zdravím moc společného nemá. Pomocí 24 zabudovaných senzorů se stará o vyhodnocování intenzity pohybů na posteli a díky ultrazvukovému snímači určuje, ve které části postele a jak dlouho se uskutečňují. V případě, že je matraci označí za podezřelé, majitele upozorní sms zprávou. Systém ale není dokonalý a neumí posoudit, zda jde o skutečnou nevěru, nebo o jinou aktivitu.

Ceny uvedených matrací se pohybují různě. Například poslední z modelů stál po příchodu na trh skoro 2000 €. O nic levnějšího nejsou ani první dva z uvedených produktů. Do prodeje se však pravidelně dostávají nové chytré matrace, které postupně plní trh, takže jejich ceny budou časem klesat.

Léto je za rohem. Už máte dokonalou terasu?

V tuto chvíli už se teploty pomalu blíží ke třicetistupňovým hranicím, Slunce svítí a příroda je plná života. Chcete toto příjemné období strávit na...

Hypotéku vám vybere platforma HypoSpace.cz

Češi preferují vlastnické bydlení. Cesta k němu u většiny z nich vede přes hypotéku. Každý si samozřejmě přeje takovou za pokud možno nejvýhodnějších podmínek, tedy s...

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které to jsou? Co jsou kanabinoidy a jaký...

Další články autora