5 kritérií, podle kterých kupovat bezpečnostní dveře

Úloha bezpečnostních dveří je jasná. Méně jasná jsou kritéria, podle kterých si vybrat ten správný model. Odborníci hovoří minimálně o 5 faktorech, které je při koupi nutno sledovat.

  1. Bezpečnostní třída

Pravidlo zní jasně, čím vyšší třída, tím vyšší záruka bezpečnosti. Pro běžné domácnosti se doporučují dveře o třídách 3 až 4, které nabízejí dostačující kvalitu. V nabídce jsou také dveře s třídou 5 a 6, ale ty jsou kvůli své nezdolatelnosti využívány spíše v obchodech nebo průmyslových halách.

  1. Certifikát

Potvrzení o bezpečnostní třídě, jakož i další směrodatné informace o kvalitě a odolnosti dveří jsou zaznamenány v přiloženém certifikátu. Ten je vydán po sérii testů, při kterých se zjišťuje, jak zvládají nárazy, vrtání či požár. V rámci testování se také měří čas, za který byly dveře překonány, resp. poškozené. Výsledky testů následně určují bezpečnostní třídu.

  1. Počet otevíratelných cyklů

Při testování dveří a následném vydávání certifikátu se určuje i počet otevíratelných cyklů. Dveře s nejdelší životností, které se vyrábějí s počtem cyklů otevírání a zavírání od 200 000 do 250 000, mohou vydržet do 30 let. Často tak přežijí rekonstrukci bytu nebo domu, aniž by musely být na rozdíl od jiného zařízení měněny.

  1. Kompletní bezpečnostní set

Výběr certifikovaných dveří s vyšší bezpečnostní třídou je jen částí úspěchu. Celková odolnost dveří závisí také na dalších komponentech jako zárubně, prahy nebo vložky do dveří. Kvalitní prodejci je prodávají v rámci kompletních bezpečnostních setů is dveřmi, přičemž bezpečnostní třída je stejná u všech částí soupravy.

  1. Servis poskytovaný firmou

Kvalita, pevnost a odolnost bezpečnostních dveří se za jistých okolností může stát mínusem. Děje se to zejména při vymknutí nebo ztrátě klíčů. Právě tehdy oceníme, pokud jsme dveře koupili u kvalitního prodejce, který nám garantoval plnohodnotný servis. Ten má být k dispozici při jakékoli poruše nebo poškození.

Každý z výše uvedených faktorů se podepisuje i na výsledné ceně, která hraje při výběru také jednu z klíčových úloh. Nabídka je pestrá a zákazníci si mohou vybrat různé modely různých značek, takže různě bude také cenové rozpětí jednotlivých dveří.

Léto je za rohem. Už máte dokonalou terasu?

V tuto chvíli už se teploty pomalu blíží ke třicetistupňovým hranicím, Slunce svítí a příroda je plná života. Chcete toto příjemné období strávit na...

Hypotéku vám vybere platforma HypoSpace.cz

Češi preferují vlastnické bydlení. Cesta k němu u většiny z nich vede přes hypotéku. Každý si samozřejmě přeje takovou za pokud možno nejvýhodnějších podmínek, tedy s...

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které to jsou? Co jsou kanabinoidy a jaký...

Další články autora