Čím navonět domů

Výpary z kuchyně, cigaretový kouř od souseda či zápach z nedalekých továren. Nejen tyto druhy pachů mohou pokazit svěží atmosféru v našich domácnostech. Zabojovat proti nim můžeme několika jednoduchými způsoby, resp. doplňky.

Vonné svíčky

Využití vonných svíček je osvědčenou klasikou. Plusem je široký výběr vůní od ovocných až po ty květinové. Na své si tak přijdou milovníci sladkých i kořeněných aromat, jejichž síla ale závisí na samotném složení svíček. Další velkou výhodou je možnost udělat z nich elegantní dekorativní doplněk.

Katalytické lampy

O spojení praktického a estetického účinku se dá mluvit iu katalytických lamp, které trochu připomínají lahvičky parfémů. Ty jsou kupovány právě za účelem provonění domova, případně čištění vzduchu v prostoru. Takovou přidanou hodnotou však disponují pouze lampy, do kterých se přidávají neutrální vonné směsi bez silných aromat.

Aromatický difuzér

Skvělým pomocníkem pro osvěžení a provonění domova je i aromatický difuzér. Tomu se podaří provonět prostor pomocí speciálních tyčinek vyráběných například z břízy. Ty se vloží do nádoby naplněné aroma a prostřednictvím kontaktu s obsahem v ní uvolňují do prostoru lahodnou vůni.

Vonné tyčinky

Tyčinky lze za účelem navonění domova využít i bez difuzéru. V tomto případě se ale jedná o klasické vonné tyčinky, které stačí zapálit a nechat je doutnat. Postupným hořením tyčinky se do prostoru uvolňuje aroma dle výběru. Tento způsob navonění domova však nemusí být vhodný pro každého. Doutnající kouř totiž může u někoho vyvolávat bolest hlavy.

Vodní difuzér

Nejste-li za tyčinky v žádné z nabízených forem, přece jen můžete vsadit na difuzér. Na trhu je totiž i vodní typ, jehož „provoz“ je založen na poněkud jiném principu. Aroma šířící se do prostoru neprodukují tyčinky namočené do nádoby, ale smíchání aromatické náplně s vodou. Výpary následně vycházejí ven z nádoby a proudí po místnosti.

Bylinkové sáčky

Někteří majitelé domácností nejsou zastánci umělých aromat. Místo svíček, lamp nebo difuzérů spíše upřednostní něco z lidové kuchyně. Populární jsou zejména bylinkové sáčky z vlastnoruční výroby, do kterých si můžete dát kterékoli z oblíbených sušených bylin. K nejvyužívanějším patří levandule, která provoní domovy i v podobě vysušených kytic rozvěšených v pokojích. Takový domov nejen voní, ale také dýchá romantickým Provensálskem.

Léto je za rohem. Už máte dokonalou terasu?

V tuto chvíli už se teploty pomalu blíží ke třicetistupňovým hranicím, Slunce svítí a příroda je plná života. Chcete toto příjemné období strávit na...

Hypotéku vám vybere platforma HypoSpace.cz

Češi preferují vlastnické bydlení. Cesta k němu u většiny z nich vede přes hypotéku. Každý si samozřejmě přeje takovou za pokud možno nejvýhodnějších podmínek, tedy s...

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které to jsou? Co jsou kanabinoidy a jaký...

Další články autora