Interiérové trendy

Čekali na ně designéři, prodejci i majitelé bytů. Nové interiérové trendy pro rok 2020 mají přinést hned několik novinek, které údajně dokážou vnést do domácností více komfortu a zdravé atmosféry. Posuďte sami, jestli se jim to může podařit.

Barvou roku bude pastelově zelená

Svět barev má každý rok novou královnu. Od ledna bude na trůnu sedět další z nich, která ovlivní příští trendy. O slovo se ale přihlásí několik odstínů, mezi nimiž nebude chybět pastelově zelená, tedy neo mint, jak je oficiálně pojmenována. Opět půjde o odvážný odstín, který bude pro mnohé nepřijatelný. Komu by se zdály stěny v tomto provedení příliš excentrické, může sáhnout alespoň po pastelově zelených textiliích nebo bytových doplňcích.

Zelená i pro recyklované materiály

V tomto případě se nejedná o barvu, i když recyklovaný nábytek a zelené zbarvení se vylučovat nemusí. Klíčové však je, že designéři stále častěji sahají po doplňcích z recyklovaných materiálů jako plast, papír, sklo či dokonce riflovina. Mezi trendy ale zůstávají i tradiční recyklované kousky. nábytek z nevyužívaných palet, sudů nebo pneumatik.

Do hry vstupuje skládací nábytek

Rozkládací nábytek, oblíbený zejména pro svou praktičnost a mobilitu, sice není žádnou novinkou, ale od nového roku bude v interiérovém designu hrát ještě důležitější roli. Platit to bude zejména v domácnostech s mladými páry, které si kupují menší nemovitosti, kde je možnost složit nábytek a přesunout jej na jiné místo obzvlášť vítaná.

Koberce, které budou zdobit stěny

Funkce koberců se v posledních měsících posunula na novou úroveň. Nově se začaly objevovat i jako dekorace na stěnách, což okamžitě oslovilo autory příštích trendů. Ti považují takové neobvyklé využití koberců za něco nového, co může ze stěn sesadit i dlouhodobě populární obrazy a fotografie.

Ornamenty a geometrické vzory

U zmíněných nástěnných koberců se budou vyhledávat zejména modely s ornamenty. Ty však ovládnou interiérový design i v jiných oblastech. Spolu s geometrickými vzory oživí i ubrusy, závěsy či ložní prádlo. Chybět ale nebudou ani na stěnách, a to v různých stylech od klasického vintage až po moderní pastelová či metalická provedení.

Trendů pro rok 2020 bude samozřejmě podstatně více. Mnohé z nich se nebudou opírat jen o barvy, tvary a vzory, ale také o udržitelnost a praktické využití. Je jen na vás, které z nich ulahodí vašemu vkusu a stanou se výzvou, jak vnést do domácnosti příjemnou změnu vedoucí k vyššímu komfortu a zdravější domácí atmosféře.

Léto je za rohem. Už máte dokonalou terasu?

V tuto chvíli už se teploty pomalu blíží ke třicetistupňovým hranicím, Slunce svítí a příroda je plná života. Chcete toto příjemné období strávit na...

Hypotéku vám vybere platforma HypoSpace.cz

Češi preferují vlastnické bydlení. Cesta k němu u většiny z nich vede přes hypotéku. Každý si samozřejmě přeje takovou za pokud možno nejvýhodnějších podmínek, tedy s...

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které to jsou? Co jsou kanabinoidy a jaký...

Další články autora