Jaký druh investice je nejlepší pro běžného českého zaměstnance?

V dnešní době už všichni chápeme, že investování není jen pro boháče. Každý člověk by se zkrátka měl nějakým způsobem starat o své prostředky. Jinak je dlouhodobě absolutně znehodnotí inflace. Jaký druh investic oceníte?

Řada možností, ale ne každá je fajn

Asi tušíte, že Češi milují své investice do zlata a nemovitostí. V tomto ohledu jsme bohužel pořád trochu pozadu. Zlato je značně rigidní a z dlouhodobého hlediska není téměř schopné překonat inflaci (a rozhodně je pozadu za ostatními druhy investic). Nemovitosti jsou zase drahé a vyžadují spoustu práce.

Naštěstí existují i další formy investic, které netrpí takovými nevýhodami. Stále více českých investorů se spoléhá třeba na poskytování úvěrů, které jsou zajištěné nemovitostmi. Tomuto tématu se věnuje oblíbená společnost Bondster.

Na jejích stránkách najdete stovky a stovky podobných příležitostí. Některé nabízí zhodnocení 10 % ročně (nejbezpečnější), jiné 13 (bezpečné), a dokonce i 17 % (rizikovější). Každé příležitosti se zúčastní stovky investorů, kteří dohromady sestaví potřebnou částku. Následně dostávají měsíční úroky v předem dohodnuté výši.

Kdyby se náhodou dlužník rozhodl přestat splácet, společnost Bondster prodá jím zastavenou nemovitost. Krátce poté vrátí peníze všem zúčastněným investorům. Jedná se tak o velmi bezpečnou metodu investování.

Získejte inspiraci

Jak začít? Ze všeho nejdříve si rozklikněte webové stránky investice kalkulačka. Tam se dozvíte řadu důležitých informací. Poté se stačí zaregistrovat přímo v portálu Bondster (proces asi na deset minut).

Ve finále se před vámi objeví pestrý výčet nejrůznějších úvěrů. Po rozkliknutí každého z nich uvidíte podrobné informace o jednotlivých projektech, platební morálce zájemců a tak dále…

Jaká terasová prkna zvolit pro výstavbu odolné terasy?

Letní období pro mnoho zručných šikulů znamená spoustu práce. Někdo si chce postavit pohodlnou terasu, jiný potřebuje nové dřevěné podlahy nebo třeba obložení. Jaké...

Potřebujete sehnat výhodné financování svého podnikání?

Řešíte zrovna nedostatek financí pro svou firmu? Potřebujete modernizovat, něco opravit, koupit nové prostory, případně zvýšit své výrobní kapacity? V takovém případě si musíte...

Podlahové pásky jako jednoduché bezpečnostní opatření

Zejména ve výrobních halách či velkých továrnách je zapotřebí zajistit bezpečí všech přítomných. Musí se jasně vyznačit prostory, ve kterých je možné se pohybovat,...

Další články autora