Podlahové pásky jako jednoduché bezpečnostní opatření

Zejména ve výrobních halách či velkých továrnách je zapotřebí zajistit bezpečí všech přítomných. Musí se jasně vyznačit prostory, ve kterých je možné se pohybovat, je třeba označit průchozí cesty a upozornit na neočekávané překážky.

Řešení těchto značení mohou být různá. Postačí vzít barvu a barvami na podlaze vyznačit, co je potřeba. Lepší volbou se ale zdají podlahové pásky. Je totiž možné, že v budoucnu se rozložení prostoru změní. Přeskládají se stroje, změní se přístupové cesty. Přemalovat podlahu by bylo nákladné, zato lepicí pásky se dají sundat a nalepit jinak.

Zcela bezpečné protiskluzové pásky

Pro označení prostor se samozřejmě nehodí jakákoliv lepicí páska. Nakupte takové, které jsou pro daný účel přímo určené. Proč? Důvodů je mnoho, uveďme jen některé:

· Pro podlahové značení jsou určené protiskluzové pásky. Nestane se vám tedy, že by někdo po pásce uklouzl a způsobil si pracovní úraz.

· Pásky jsou samolepicí a určené pro lepení na podlahy. Na povrchu podlahy tedy velmi dobře drží a neodlepují se. To opět pomáhá předcházet úrazu. O napůl odlepenou pásku by někdo ze zaměstnanců mohl snadno zakopnout.

· Jsou přizpůsobené náročným podmínkám v průmyslu. Nehořlavá lepicí páska je lepším řešením pro případ požáru.

Aplikace těchto pásek je jednoduchá. Tím se opět dostáváme k výhodě ve srovnání s čárami nakreslenými barvou – ty budete jen s velkým úsilím kreslit rovné. Máte strach, že páskou se budou špatně vyznačovat okrouhlé prostory? I to se dá, samolepicí protiskluzové pásky to umožňují. Většina značení však bývá rovná.

Značení vhodné pro danou příležitost

Kromě jednobarevných samolepicích pásek lze zakoupit i pokovená samolepicí fólie s textem „POZOR PLYN“, „ZÁKAZ VSTUPU“ apod. Tyto výstražné fólie se hodí pro různá použití, pro každou příležitost najdete něco.

Jaký druh investice je nejlepší pro běžného českého zaměstnance?

V dnešní době už všichni chápeme, že investování není jen pro boháče. Každý člověk by se zkrátka měl nějakým způsobem starat o své prostředky....

Potřebujete sehnat výhodné financování svého podnikání?

Řešíte zrovna nedostatek financí pro svou firmu? Potřebujete modernizovat, něco opravit, koupit nové prostory, případně zvýšit své výrobní kapacity? V takovém případě si musíte...

Léto je za rohem. Už máte dokonalou terasu?

V tuto chvíli už se teploty pomalu blíží ke třicetistupňovým hranicím, Slunce svítí a příroda je plná života. Chcete toto příjemné období strávit na...

Další články autora