Radiátory, které dobře topí a ještě lépe vypadají

Radiátory již není nutné skrývat za záclonu, právě naopak. Můžeme je hrdě vystavit na oči všem, kteří vstoupí do příjemně vyhřátého a zároveň stylově vypadajícího pokoje. Mnohé z dostupných modelů už totiž dávno neplní jen praktickou funkci.

Zatímco v minulosti měly radiátory od estetické funkce na míle daleko a využívaly se výhradně k vytápění, v současnosti se tento praktický pomocník stává designovým doplňkem, který má přispět ke krásnějšímu a pohodlnějšímu domovu. Na trhu je několik atraktivních kousků, které zlákají i náročné zákazníky, přičemž na výběr mají z různých tvarů a materiálů.

Nástěnné žebříky

Oblíbené jsou hned z několika důvodů. Šetří prostor, nezavazují a jsou schopny podávat vysoký výkon i přes malé rozměry. Nejen to nabízí nástěnné žebříkové radiátory, které lze zavěsit do kterékoli místnosti. Nejlépe se hodí do koupelny, kde lze využít například k sušení prověšených ručníků.

LED radiátory

Topný systém, který místnost nejen ohřívá, ale zároveň osvětluje. Přesně to přinášejí LED radiátory, které plní několik funkcí najednou. Ve většině případů se jedná o zrcadlové, resp. skleněné modely, které se instalují na boční stěny jednotlivých místností.

Hřející zrcadla

U zrcadlových radiátorů není nutné sázet pouze na modely s LED osvětlením. Klasické skleněné radiátory se zrcadlovým vzhledem bez takové technologické vymoženosti jsou totiž o něco levnější a praktičtější. Za zmínku stojí i pestřejší nabídka as ní spojená lepší dostupnost.

Retro radiátory

Retro design nepřináší žádný průlomový vzhled, spíše se zaměřuje na vyzvednutí klasiky, resp. designu minulé doby. V případě takových radiátorů se jedná o tradiční plechové nebo litinové modely, které ovšem mohou zdobit vybrané dekorativní motivy.

S potiskem

Mezi designovými radiátory jsou stále více oblíbené také modely se vzorovaným potiskem. Ty se dokonce stávají jedním z nejaktuálnějších trendů v této oblasti. Pro některé ale může být problémem jejich kýčový design. Tomu však lze předejít výběrem potisku na míru.

Elegantní design těchto radiátorů jde ruku v ruce s kvalitativními vlastnostmi. Při výrobě se důraz nepřikládá jen na vzhled, ale také jejich bezpečnost, úsporu prostoru či schopnost šetřit spotřebou tepla. Díky tomu jsou komplexním doplňkem do bytů, domů a kanceláří, který bude dobře topit a ještě lépe vypadat.

Léto je za rohem. Už máte dokonalou terasu?

V tuto chvíli už se teploty pomalu blíží ke třicetistupňovým hranicím, Slunce svítí a příroda je plná života. Chcete toto příjemné období strávit na...

Hypotéku vám vybere platforma HypoSpace.cz

Češi preferují vlastnické bydlení. Cesta k němu u většiny z nich vede přes hypotéku. Každý si samozřejmě přeje takovou za pokud možno nejvýhodnějších podmínek, tedy s...

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které to jsou? Co jsou kanabinoidy a jaký...

Další články autora